2023-11-17 | Mediacja

MEDIACJE INFO -20.10.2023 .r. - wykłady na temat mediacji w Sądzie Rejonowym w Bytomiu

Nasz Ośrodek Mediacji z okazji międzynarodowego Tygodnia Mediacji, reprezentowany przez radcę prawnego i mediatora Piotra Zarzeckiego, wziął udział 20.10.2023 r. na zaproszenie Sądu Rejonowego w Bytomiu w wykładach na temat mediacji. W spotkaniu brali udział sędziowie Sądu Rejonowego w Bytomiu, mediatorzy, mecenasi zajmujący się mediacjami oraz studenci Uniwersytetu Śląskiego. Podczas spotkania wykłady wygłosili:

- Sędzia Sądu Rejonowego w Bytomiu Jarosława Kolenda nt. "Mediacja w liczbach",

- mediator Aneta Tombarkiewicz-Olszewska nt. "Mediacja w przypadkach rodzinnych"

- radca prawny i mediator Piotr Zarzecki nt. "Praktyczne problemy mediacji".

Po zakończonych wystąpieniach prowadzona była moderowana dyskusja przez mediatora Łukasza Pietrzyka. Wszyscy zainteresowani problematyką pozasądowego rozwiązywania sporów mogli zadawać prelegentom pytania dotyczące sądowej i pozasądowej mediacji i jej praktycznych aspektów. Ta część spotkania była bardzo interesująca, bowiem można było wymienić spostrzeżenia różnych uczestników procesu mediacji tzn. sędziów, mediatorów i pełnomocników, których optyka jest przecież odmienna, na temat obecnych bolączek i zalet mediacji. Dla wszystkich była to cenna wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, a także przemyśleń, co do dalszego rozwoju tej formy rozwiązywania sporów.

Takie spotkania dają nadzieję na dalszą popularyzację mediacji. Jako Ośrodek Mediacji dziękujemy bardzo Sądowi Rejonowemu w Bytomiu, a w szczególności sędziemu Jarosławowi Kolendzie za zaproszenie na te interesujące wydarzenie i możliwość brania w nim udziału, przez co mogliśmy dołożyć kolejna cegiełkę do promocji tej formy rozwiązywania sporów.

Piotr Zarzecki radca prawny, mediator

Kierownik Ośrodka Mediacji