2023-06-14 | KATOWICE
20.06.2023 r. „Arbitraż fakty i mity” - (8 pkt.)
DANE TELEADRESOWE SZKOLENIA:
KATOWICE, e-mail: szkolenia@oirp.katowice.pl
32/354 00 42 wew.106

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Radców Prawnych organizuje kolejne szkolenie prowadzone w formie webinarium:
pt: „Arbitraż fakty i mity”
Szkolenie odbędzie się 20 czerwca 2023 r. - godzina rozpoczęcia: 16:30 (8 pkt.)
wykładowca:
dr Tomasz Cyrol
Agnieszka Durlik – Dyrektor Generalna SA KIG
Adw. Agnieszka Grabowska-Łysyszyn
dr Tomasz Cyrol, MCIArb – adwokat, arbiter, mediator, nauczyciel akademicki. Członek Chartered Institute of Arbitrators, a także zastępca przewodniczącego w Mediation Committee International Bar Association. Doświadczenie na polu alternatywnych metod rozwiązywania sporów to ponad 300 przeprowadzonych mediacji i udział, zarówno jako arbiter jak i pełnomocnik, w różnych postępowaniach arbitrażowych w tym przed ICC, LCIA oraz wiodącymi polskim instytucjami arbitrażowymi, w tym Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Współautor wydanego przez CH Beck w 2022 roku komentarza do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego regulujących mediację. Od 2017 roku prowadził zajęcia dla aplikantów OIRP w Krakowie oraz zajęcia dla radców prawnych w ramach Fundacji OIRP w Krakowie.
Agnieszka Durlik – Dyrektor Generalna SA KIG. Wieloletni praktyk w zakresie wsparcia przedsiębiorców. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studiów Podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Pierwsze doświadczenia zawodowe rozwijała jako prawa ręka dyrektora jednego z największych szpitali w Warszawie, gdzie poznała od podszewki wyzwania jakie niesie zarządzanie organizacją w sposób wymagający godzenia przeciwstawnych grup interesów. Od wielu lat reprezentuje samorząd przedsiębiorców w roli eksperta w tematyce gospodarczej i prawnej dotyczącej zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Przeszła poszczególne szczeble w dużej organizacji, jaką jest Krajowa Izba Gospodarcza – od eksperta, przez project-managera, Rzecznika Prasowego, Dyrektora Gabinetu Prezesa, aż po Dyrektora Generalnego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Aktywnie uczestniczy w procesach stanowienia prawa w Polsce – w parlamencie, ministerstwach, organach administracji publicznej. Z sukcesem przygotowywała i realizowała projekty finansowane z funduszy UE. Doradza przedsiębiorcom, jest gościem różnych mediów w ramach rzecznictwa interesów przedsiębiorców. Od 2017 roku kieruje największym sądem polubownym dla przedsiębiorców w Polsce. Na co dzień obcuje z wyzwaniami, z którymi mierzą się mikro, mali, średni i duży przedsiębiorcy w ramach prowadzenia biznesu. Członek Jury konkursu „Złote Spinacze”. Jest współautorem szeregu publikacji z zakresu m. in. rzecznictwa interesów, prowadzenia działalności gospodarczej, przeciwdziałania korupcji oraz ADR.
Adw. Agnieszka Grabowska-Łysyszyn - Zastępca Dyrektora Generalnego SA KIG (od 2020 r.), wcześniej Sekretarz SA KIG (od 2013 r.), Co-chair Arbitrażowego Forum Młodych – AFM below 40 (do 2021 r.). Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2013 r.). Uczestniczka programu LLP Erasmus w Universita degli Studi di Trento na Wydziale Prawa oraz Wydziale Ekonomii. Ukończyła kurs i uzyskała certyfikat mediatora Międzynarodowego Szkolenia Mediacyjnego dla Adwokatów (2019 r.). Wieloletni praktyk z zakresu z sądownictwa polubownego. Od 10 lat współpracuje z arbitrami jako sekretarz trybunałów przy skomplikowanych postępowaniach arbitrażowych, także transgranicznych, w różnych sektorach. Wspiera działalności Rady Arbitrażowej, koordynowała działalność Arbitrażowego Forum Młodych, a także prowadzi bieżący nadzór nad sprawami administrowanymi przez SA KIG. Reprezentuje Sąd podczas różnego typu wydarzeń związanych z alternatywnymi metodami rozstrzygania sporów. Autorka opracowań i wystąpień z zakresu arbitrażu i mediacji, w tym m.in. dla słuchaczy Podyplomowego Studium Prawa Spółek na WPiA UW.
Zmuszeni jesteśmy zastrzec, że w razie zaistnienia problemów natury technicznej – wskazane wyżej terminy szkoleń mogą ulec przesunięciu.
Prosimy Koleżanki i Kolegów o bieżące śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej Izby.
W odróżnieniu od dotychczasowej praktyki - udział w webinariach dostępny będzie jedynie dla radców prawnych i aplikantów radcowskich (z wyłączeniem innych zawodów prawniczych).
Jednocześnie informujemy, iż zaproszenia do udziału w szkoleniu wraz z indywidualnym linkiem będą rozsyłane bez potrzeby uprzedniego zgłoszenia na ok. 24 godz. przed mającym się odbyć szkoleniem na adresy mailowe podane Radzie OIRP w Katowicach w kartach ewidencyjnych.
W przypadku zmiany adresu e-mail prosimy o dokonanie aktualizacji na karcie ewidencyjnej dostępnej na naszej stronie.
Link wysyłany jest z adresu mailowego WEEZYCAST a nie OIRP, dlatego jeżeli nie widzą Państwo tego w swojej poczcie to prosimy dokładnie sprawdzić wszystkie foldery w swojej skrzynce a przede wszystkim SPAM i KOSZ.
Poniżej przedstawiamy informację dot. wymogów niezbędnych w celu prawidłowego skorzystania ze szkolenia przez uczestnika
(a) dostępu do urządzenia końcowego (koputer PC, laptop) (z dostępem do Internetu i głośnikiem);
(b) minimalna wymagana szybkość połączenia internetowego w celu korzystania z webinariów wynosi:
- 2 Mbit/s dla prawidłowego odbierania, gdy nadawany jest sam dźwięk,
- 4 Mbit/s dla prawidłowego odbierania, gdy nadawany jest obraz i dźwięk,
- 8 Mbit/s dla prawidłowego odbierania, gdy nadawany jest podgląd ekranu w przypadku jego udostępnienia przez prowadzącego webinarium.
W celu prawidłowego korzystania z webinariów należy korzystać z jednej z poniższych przeglądarek internetowych:
- Chrom (wersja 37 lub wyższa) -> zalecana,
- Firefox (wersja 48 lub wyższa),
- Opera (wersja 49 lub wyższa).