2022-05-23 | Aktualności; Po godzinach

INTEGRA INFO - TURNIEJ SZACHOWY !!! zapraszamy do udziału! informacje o zapisach

Szanowni Państwo,

 

Komisja Integracji  działająca przy OIRP w Katowicach, z przyjemnością informuje o podjęciu współpracy z Izbami:  Wrocławską, Opolską oraz Łódzką, w celu organizacji turnieju szachowego.

 

Założeniem turnieju jest wyłonienie najlepszego szachisty spośród członków poszczególnych Izb (radcy bądź aplikanta radcowskiego), a następnie wyłonieniu zwycięzcy spośród wszystkich czterech Izb.

 

 

Rozgrywki będziemy realizować ONLINE lub stacjonarnie wedle uznania graczy (w poszczególnych parach), co umożliwi rozegranie swojej partii w dogodnym i niekolidującym z obowiązkami zawodowymi czasie.

 

 

Założenia turnieju będą proste i uzależnione będą od tego w jaki sposób będziecie chcieli Państwo rozegrać swoją partię.

Każdy zainteresowany proszony jest o przesłanie emaila na adres pzarzecki@kancelariazarzecki.pl  z informacją o swoim nr telefonu oraz adresie email w treści podając „SZACHY”.

 

Termin zgłoszeń to 20 czerwca 2022 r.

 

Adres email oraz nr telefonu przetwarzany będzie wyłącznie w celach umożliwienia graczom wzajemnego kontaktu i ustalenia własnych form rozgrywki.

 

Spośród zgłoszeń zostaną wylosowane pierwsze pary graczy, o czym zostaniecie Państwo poinformowani e-mailowo tj. każdy dostanie informacje o rozlosowanych parach i swoim przeciwniku. Na podstawie przedstawionych list, to Państwo decydujecie w jaki sposób rozegracie swój mecz, Komisja Integracji wskazuje na potencjalne możliwości rozegrania meczu np.:

- przeciwnicy spotykają się w dowolnie wybranym terminie przez siebie uzgodnionym w zaciszu domowym lub neutralnym gruncie i odgrywają partię w formie klasycznej

- przeciwnicy umawiają się na konkretny dzień i godzinę i np. rozgrywają partię telefonicznie podając sobie jaki ruch wykonali,

- przeciwnicy ustalają datę i godzinę a następnie korzystają z dostępnych portali internetowych np. https://www.kurnik.pl/szachy/# gdzie rozgrywają swoją partię,

 

Oczywiście forma rozgrywki i sposób jej przeprowadzenia pozostawiamy inwencji przeciwników i prócz wymienionych form dostępna jest każda, jeżeli obie strony ją akceptują. Turniej odbywa się w formie pucharowej a więc wygrany przechodzi dalej, przez co należy rozumieć tego z graczy który wygra jako pierwszy (PAT- stanowi wynik z oczywistych względów remisowy, a więc gramy do pierwszego zwycięstwa). Komisja po zebraniu zgłoszeń wyznaczy termin końcowy do rozegrania pierwszej partii i będzie on nie krótszy niż dwa tygodnie od przesłania informacji o parach turniejowych, co umożliwi każdemu dogranie właściwego dla niego terminu, uwzględniającego obowiązki zawodowe.

 

Po zakończonej partii, aby ustalić który z radców bądź aplikantów wygrał mecz, zawodnicy przesyłać będą wiadomość email na adres pzarzecki@kancelariazarzecki.pl  z informacją kto z ich partii wygrał mecz. Z chwilą uzyskania informacji od obu graczy kwalifikujemy danego gracza do dalszej rozgrywki.

 

 

Informacje o kolejnych rozgrywkach po zakończonym poziomie pucharowym będą rozsyłane emailowo z informacją o kolejnych parach oraz końcowym terminie rozgrywki.

 

Zapraszam do udziału w turnieju wszystkich pasjonatów szachów !!!

Terminy dotyczące  zakończenia rozgrywek regionalnych oraz finału ogólnopolskiego podamy po zakończeniu zgłoszeń.

 

 

Piotr Zarzecki

Przewodniczący Komisji Integracji

Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach

ZAŁĄCZNIKI:

turniej-szachy-2022-1.jpg (rozmiar: 1265.61 KB) pobierz

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE