2020-12-03 | Aktualności; Po godzinach

Mikołajki dla dzieci radców prawnych

Prezydium Mikołajów powraca!

Szanowne i Szanowni,

jeśli spodziewaliście się, że w 2020 roku Mikołaj do naszej Izby nie dojedzie, że zapomnimy o naszych Milusińskich, bo pandemia, bo covid, bo kryzys, bo strajki, to nic z tych rzeczy! Mikołajki w naszej Izbie być muszą, choć nie ma co ukrywać, że formułę w tym roku z konieczności wymyśliliśmy nieco odmienną.

Już 13 grudnia zapraszamy młodszych i starszych na dwa spektakle Teatru Ateneum, które tylko dla członków OIRP w Katowicach odbędą się w wersji on line! Wystarczy zapisać się wysyłając email na adres: informator(małpa)oirp.katowice.pl, w treści podać, który z dwóch spektakli was interesuje i ilu milusińskich zasiądzie przed odbiornikiem. Na podany email przed spektaklem zostanie wysłany link, którego kliknięcie przeniesie wasze pociechy w baśniowy świat teatru i całej rodzinie umili niedzielne popołudnie. Wystarczy komputer lub telewizor, łącze internetowe i tegoroczne Mikołajki pojawią się u Was w domu

W tym roku zapraszamy młodsze dzieci na godzinę 12:00 na spektakl na motywach baśni Kornela Makuszyńskiego:

KRAWIEC NITECZKA

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia za sprawą olśnienia zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat…

Motyw drogi, oryginalne postaci, przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości i lęki, unosząca się nad baśniowym światem aura poezji, zrównoważona absurdalnym humorem i groteską, to wszystko znajdziemy w pogodnej inscenizacji Teatru Ateneum.

Spektakl zgrabnie łączy konwencję żywego planu z oryginalnymi lalkami, uwodzi plastyczną formą i świetnymi piosenkami.

Starsze dzieci z kolei zapraszamy na godzinę 15:00 na przedstawienie:

MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

„Miłość do trzech pomarańczy” powstała na motywach baśni XVIII-wiecznego weneckiego dramaturga, Carla Gozziego. Magiczne królestwo Karo, smutny hipochondryk – książę Tartaglia, którego nikt i nic nie potrafi rozśmieszyć, zła czarownica i dobry mag, podstępni dworzanie i zabawni słudzy, a do tego wszystkiego miłość, zazdrość i walka o władzę! Okazuje się, że te tematy nigdy nie tracą na aktualności.

Dowcipna i nieco absurdalna fabuła (czary sprawiają, że bohater zakochuje się bez pamięci w trzech pomarańczach, które w dodatku z narażeniem życia musi odnaleźć!), zgrabna intryga, wartka, zaskakująca nagłymi zwrotami akcja i jak na commedię dell’arte przystało – wiele komicznych, wręcz groteskowych sytuacji i tzw. „lazzi”, które nadają całości rytm i tempo, to w tym roku nasza propozycja dla starszych milusińskich.

Przed każdym spektaklem może nas spotkać niespodzianka!

Serdecznie zapraszamy

Prezydium Mikołajów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE