2021-02-18 | Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 22 do 28 lutego 2021 r. trwać będzie akcja informacyjna, w ramach której każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje m.in. w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych oraz w innym placówkach w całym kraju o swoich uprawnieniach w postępowaniach przygotowawczych i sądowych.

Ze względów epidemiologicznych w tym roku Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach nie ma możliwości zorganizowania punktu informacyjnego w swojej siedzibie, jednakże jak co roku zachęcamy radców prawnych, którzy chcieliby wziąć udział w akcji do zgłoszeń indywidualnych. Prosimy o podawanie miejsc (adresów kancelarii), w których będą udzielane porady osobom pokrzywdzonym, względnie innych możliwości kontaktu, gdyby gotowość do działania miała charakter spotkań zdalnych oraz godzin, w których takie spotkanie byłoby możliwe. Ze strony OIRP w Katowicach zapewniamy przygotowanie i opublikowanie listy radców, którzy wezmą udział w akcji. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: informator@oirp.katowice.pl.

W organizację obchodów – oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej – co roku włączają się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym corocznie Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

 

ZAŁĄCZNIKI:

lista-punktow-swiadczaca-pomoc.pdf (rozmiar: 258.84 KB) pobierz
lista-kancelarii.pdf (rozmiar: 332.94 KB) pobierz

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE