2020-08-20 | Aktualności

Zaproszenie na „Twinning Prawników” AEA-EAL online 12.09.2020 r. – bezpłatna rejestracja

Komisja Zagraniczna KRRP ma przyjemność poinformować, że już po raz drugi Europejskie Stowarzyszenie Prawników AEA-EAL, którego Krajowa Izba Radców Prawnych jest członkiem, organizuje Twinning Prawników.

Wydarzenie odbędzie się online w sobotę 12 września 2020 r., a współorganizatorami tej inicjatywy są Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku i Rada Adwokacka Rejonu Odessy, a także Adwokatury Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kaliningradu, Kirgistanu, Uzbekistanu i Mołdawskie Stowarzyszenie Młodych Prawników (MYLA). Tematem konferencji będą nowe technologie oraz ich etyczne wykorzystywanie w kontekście zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego. „Twinning Prawników” odbędzie się już po raz drugi. Celem tej inicjatywy jest wzmacnianie wzajemnych kontaktów prawników z krajów Unii Europejskiej z koleżankami i kolegami po fachu z Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

Zeszłoroczny Twinning Prawników w Gdańsku okazał się dużym sukcesem. Pierwotnie uczestnicy planowali organizować to wydarzenie co roku w innym kraju i w tym roku miało się ono odbyć w Odessie w Ukrainie, jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa zostało ono przesunięte na rok 2021. Tym samym w 2020 r. przyjęto formułę online - adwokatury i organizacje uczestniczące w Twinningu uzgodniły , że chcą spotkać się także w tym roku w formie wirtualnej konferencji.

Data: sobota 12.09.2020 r.

Bezpłatna rejestracja: Udział w „Twinningu Prawników” jest bezpłatny, rejestracja możliwa jest na stronie AEA-EAL http://aea-eal.eu/?page_id=2765

Strona AEA-EAL: www.aea-eal.eu

Języki: Wydarzenie odbędzie się w językach rosyjskim i angielskim (zapewnione będzie tłumaczenie z j. angielskiego na j. rosyjski).

Informacja o AEA-EAL na stronie KIRP: https://kirp.pl/dzialalnosc-miedzynarodowa/eal/

Nowe technologie oraz ich etyczne wykorzystywanie w ramach zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego - ramowy program wydarzenia:

Sobota, 12 września:

10.00 – 10.20 – Wystąpienia powitalne

10.20 – 12.00 – I część konferencji:

· 1 panel: Wirtualna Kancelaria: zasady działania, wady i zalety

· 2 panel: Etyczne stosowanie nowych technologii przez prawników

· 3 panel: Nowe technologie w służbie zrównoważonego rozwoju

 

12.00 – 12.15 – przerwa

12.15 – 14 – II część konferencji

· Informacje o sytuacji sądownictwa i samorządów prawniczych w krajach uczestniczących w Twinningu

· Prezentacja miasta Odessy przygotowana przez Radę Adwokacką w Odessie

· Wspomnienia z Gdańska Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne na język angielski i rosyjski, aby umożliwić aktywne uczestnictwo w tym przedsięwzięciu prawnikom z krajów Unii Europejskiej.

AEA-EAL oczekuje też na potwierdzenie udziału Rady Europy, która wyraziła zainteresowanie konferencją.

Zapraszamy!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE