2018-08-20 | Aktualności

zaproszenie do współpracy

Szanowni Państwo, Poniżej przedstawiamy treść pisma jakie zostało skierowane do OIRP w Katowicach przez Urząd Miasta w Świętochłowicach będącego jednocześnie propozycją nawiązania współpracy z radcami prawnymi. Radców prawnych zainteresowanych taką formą współpracy uprzejmie prosimy o przesłanie takiej informacji drogą mailową na adres OIRP w Katowicach: biuro@oirp.katowice.pl

"Z inicjatywy Prezydenta Miasta Świętochłowice, Pana Dawida Kostempskiego, zostało powołane Biuro ds. Obsługi Przedsiębiorców jako nowy wydział Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Zadaniem Biura jest zapewnienie profesjonalnej i kompleksowej obsługi przedsiębiorcom, promowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców Świętochłowic, organizacja szkoleń i konferencji mających na celu podnoszenie kwalifikacji i umiejętności przedsiębiorców, udzielanie informacji na temat źródeł dofinansowania do działalności gospodarczej, nawiązywanie współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami otoczenia biznesu, a także tworzenie programów promujących rozwój przedsiębiorczości. Misja Biura sprowadza się do umożliwienia realizacji pomysłów biznesowych przez ludzi, którzy albo nie mają jakichkolwiek doświadczeń na tym polu, albo niewielkie i chcą rozszerzyć już prosperującą firmę o nowe kierunki działania. Oferta Biura skierowana jest szczególnie do mikroprzedsiębiorców, ale zależy nam również na udzieleniu wsparcia osobom, które już posiadają konkretny pomysł na rozpoczęcie działalności, lecz brakuje im zaplecza (środków, lokalu, know-how) lub być może pewności siebie. W czerwcu 2018 r. Biuro rozpoczęło organizację bezpłatnych szkoleń, spotkań informacyjnych oraz konsultacji na terenie Urzędu. W ramach organizacji szkoleń została nawiązana współpraca z takimi instytucjami jak: Wojewódzki Urząd Pracy, Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru, Urząd Skarbowy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Szkolenia te są zwolnione z jakichkolwiek opłat i skierowane do szerokiej grupy odbiorców: zarówno tych, którzy planują założyć własny biznes, jak i już aktywnych przedsiębiorców. W dniach 4.06.2018 r. – 3.07.2018 r. wśród mieszkańców Świętochłowic została przeprowadzona anonimowa ankieta, której celem było zbadanie potrzeb lokalnych przedsiębiorców. Analiza ankiet wykazała, że kluczowym rodzajem wsparcia, jakiego oczekują mikroprzedsiębiorcy i osoby zamierzające prowadzić własny biznes jest doradztwo prawne. Zwracam się do Pana Dziekana z prośbą o możliwość nawiązania współpracy i wsparcie naszych działań poprzez przeprowadzenie w Świętochłowicach bezpłatnych konsultacji radcy prawnego dla świętochłowickich przedsiębiorców. Jestem przekonana, że współpraca Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach z takim organem jak Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach umożliwi lokalnym przedsiębiorcom poznanie prawników od strony ich fachowości poprzez ocenę odpowiedzi udzielanych nieodpłatne, a następnie do świadomego zlecania odpłatnych zadań prawnych właśnie tak poznanym prawnikom. "