2018-07-17 | 

Informacja w sprawie legitymacji zaawansowanych

Z dniem 1 lipca 2018r. instalowanie certyfikatów podpisu kwalifikowanego i certyfikatu niekwalifikowanego na mikroprocesorze stykowym nie będzie możliwe.

      Według wyjaśnień Dyrektora Biura Sprzedaży Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych z dnia 29 czerwca 2018r. mikroprocesory stykowe wykorzystywane obecnie przez Polska Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. do produkcji legitymacji z możliwością osadzania certyfikatów podpisu elektronicznego do dziś nie uzyskały certyfikatu eIDAS. PWPW S.A. nie produkuje mikroprocesorów, dlatego rozpoczęła procedurę wyboru nowego dostawcy chipów, które będą zgodne z wymaganiami bezpieczeństwa eIDAS określonych rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej  usługi zaufania w odniesieniu do e-transakcji na rynku wewnętrznym (eIDAS).

     W okresie przejściowym Użytkownikom legitymacji, którzy będą chcieli korzystać z podpisu elektronicznego kwalifikowanego i niekwalifikowanego proponuje się tymczasowe rozwiązanie alternatywne, czyli zakup dodatkowej karty kryptograficznej, w cenie wynoszącej 39,00 złotych netto.

 

W dniu 23 lipca 2018r.

W związku z pojawiającymi się pytaniami o to jak postępować w przypadku nowych zamówień na legitymację Radców Prawnych, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Rawnych Michał Korwek poinformował, że Użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z podpisu elektronicznego mogą, zgodnie z umową, zamawiać legitymacje w wersji bez mikroprocesora (standardowe).

Użytkownicy zainteresowani zakupem podpisu elektronicznego powinni zgłosić się do Punktu Rejstracji (lista punktów na stronie www.sigillum.pl) w celu:

- potwierdzenia swojej tożsamości, zgodnie z dotychczasową procedurą,

- zakupu podpisu, zgodnie z obowiązującym cennikiem i dotychczasową procedurą,

- zakupu karty kryptograficznej z możliwością osadzenia certyfikatu podpisu elektronicznego w promocyjnej cenie 39,00 zł netto (regularna cena karty to 65,00 złoty netto).

Jest to rozwiązanie tymczasowe w okresie przejściowym, tj. do czasu wyboru nowego dostawcy mikroprocesora przez PWPW.

Jeżeli mikroprocesor wbudowany w legitymację jest wykorzystywany przez Państa wyłącznie do osadzania podpisu kwalifikowanego, rekomendowane jest składanie zamówień na legitymację bez chipa.

Jednocześnie, poinformował, że certyfiktay wgrane do 1 lipca 2018r. będą działały do końca terminu ważnoośći certyfikatu.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE