2021-04-29 | Aktualności; Po godzinach; Klub Seniora

Szczepienie przeciwko COVID-19 w OIRP Katowice

Uprzejmie informujemy, że Rada OIRP w Katowicach intensywnie pracuje nad organizacją szczepień przeciwko Covid-19.

 
Poczyniliśmy niezbędne ustalenia z Podmiotem Wykonującym Działalność Leczniczą oraz wykonaliśmy wewnętrzną pracę organizacyjną w celu przygotowania akcji. Bazując na doniesieniach medialnych oraz wytycznych ze stron gov.pl wiemy między innymi, że:
 
1. Izba, jako samorząd zawodowy, będzie mogła zorganizować szczepienia zarówno dla członków samorządu (radców prawnych i aplikantów radcowskich) jak i dla wszystkich chętnych członków ich rodzin.
2. Nie wiemy, w który dokładnie dzień szczepienia miałyby miejsce, najpewniej byłaby to sobota i/lub niedziela. Szczepienia byłyby wykonywane w bliskiej odległości od siedziby OIRP Katowice.
3. Nie wiemy jaka szczepionka będzie wykorzystywana. Zależy to wyłącznie od centralnie organizowanych dostaw.
4. Zgłoszenie w ramach naszej Izby jest niezobowiązujące dla szczepionego (gdyby miał on inny, wcześniejszy termin, wówczas może z niego skorzystać). Szczepienia oczywiście będą bezpłatne.
 
W chwili obecnej czekamy na wydanie przez Rząd rozporządzenia oraz ewentualnych wytycznych, które to dokumenty mają uregulować procedurę działania oraz rozwiać szereg wątpliwości. Na chwilę obecną nie mamy zatem żadnych gwarancji, że akcja szczepień w ramach OIRP dojdzie do skutku, nie mniej jednak musimy być przygotowani na każdą ewentualność.
 
Prosimy więc Szanowne Koleżanki i Kolegów zainteresowanych zaszczepieniem w ramach akcji organizowanej przez OIRP w Katowicach o przesłanie do nas na adres:
wiadomości email, o następującej treści:
 
"Zgłaszam chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 przez:
radców prawnych: …… os.
członków rodziny: …… os.".
 
Prosimy o wysłanie wiadomości do 4.05.2021 r.
 
Prosimy o nie umieszczanie w tej wiadomości żadnych dodatkowych danych osobowych. Jeśli akcja wystartuje, ogłosimy o możliwości zgłoszenia odrębnym komunikatem.
 
Bądźcie zdrowi!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE