2020-03-16 | Aktualności; Po godzinach; Klub Seniora

POGOTOWIE RADCOWSKIE

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM LUB ZGŁOŚ, ŻE POTRZEBUJESZ POMOCY

W związku z zagrożeniem spowodowanym pandemią koronawirusa, odpowiadając na zapytania wielu z Was oraz na apel Klubów Seniora działających przy Okręgowych Izbach Radców Prawnych uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji do biura OIRP w Katowicach o potrzebie bezpłatnej pomocy w zakresie dostarczania podstawowych, codziennych produktów i leków seniorom radcom prawny, radcom prawnym i aplikantom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. W celu organizacji takiej pomocy i skorzystania z pomocy wolontariuszy – członków naszej izby – prosimy o kontakt na adres mailowy:

biuro@oirp.katowice.pl

lub telefonicznie pod nr tel. 32 354 00 42

i zgłoszenie się jako woluntariusz gotowy do niesienia pomocy w swojej miejscowości lub osoba potrzebująca. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Koordynator przekaże dane osoby objętej pomocą i numer kontaktowy oraz ustali termin realizacji. Rozmowy będą podstawowym narzędziem kontaktu. Rozliczenie zakupów nastąpi na podstawie paragonu, a sposób zapłaty i dostarczenia zakupów ustalony pomiędzy wolontariuszem a osobą potrzebującą. Wykonanie pomocy zakończy telefon ze strony koordynatora z potwierdzeniem całości operacji.

Koszt zamówionych zakupów, które pokrywa zainteresowany wolontariusz, nie może przekroczyć kwoty 200 zł, chyba, że wolontariusz wyrazi zgodę na większe zakupy. Żywność, środki higieniczne i środki czystości powinny być kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób objętych pomocą w sklepach położonych najbliżej ich miejsca zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

… każdy z nas szkolił się i zdobywał szlify w zawodzie swoją ciężką pracą. Nie można jednak zapomnieć, że cenną wiedzę i bezcenne doświadczenie zdobywaliśmy również dzięki starszym koleżankom i kolegom. Naszym szefom, naszym patronom, naszym mentorom. Dzisiaj wszyscy żyjemy w sytuacji zagrożenia, ale doskonale wiemy, że w grupie największego ryzyka są właśnie nasi seniorzy – byli szefowie, dawni patroni, niezmiennie mentorzy. Dzisiaj mamy też szansę, aby zwykłym ludzkim odruchem podziękować i pokazać, że nich pamiętamy. Chroniąc siebie, nie zapominajmy o innych!

ZAŁĄCZNIKI:

pomoc.pdf (rozmiar: 315.41 KB) pobierz
pismo-do-przewodniczacych-klubow-seniora-w-sprawie-wolontariatu.pdf (rozmiar: 168.16 KB) pobierz

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE