2019-10-30 | Aktualności; Po godzinach

Mikołajki w Teatrze Ateneum!

Uprzejmie informujemy, że nie mamy już wolnych miejsc na Mikołaja.

Mikołaj się szykuje,

Renifer się raduje,

Prezenty zapakowane,

Święta będą udane!

Święty Mikołaj uwielbia odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 7 i 14 grudnia br. z workiem pełnym prezentów przyjedzie również do Teatru Ateneum. Prezydium Mikołajów przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach serdecznie zaprasza radców prawnych i aplikantów wraz z dziećmi i wnukami na Spotkanie Mikołajkowe, które tradycyjnie odbędzie się w Teatrze Ateneum w Katowicach.

Dla naszych najmłodszych proponujemy dwa spektakle do wyboru: „Królowa Śniegu” wystawianym 7 grudnia (sobota) o godzinie 10:00 lub „Calineczka” wystawianym 14 grudnia (sobota) o godzinie 10:00.

W programie imprezy, oprócz ciekawych przedstawień, przewidziane są spotkania z Aniołem, Diabłem oraz oczywiście z Mikołajem, który wręczy paczki świąteczne naszym Milusińskim.

Poniżej kilka słów o spektaklach:

• Królowa Śniegu - 7 grudnia, sobota, godz. 10:00,
    Przedstawienie to proponujemy dla dzieci od 6 lat wzwyż.

„Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena to klasyka baśni. Historia przyjaźni dwojga bohaterów, która wygrywa niełatwą próbę, wciąż inspiruje kolejne pokolenia twórców. Odłamek diabelskiego lustra, jaki utkwił w oku Kaja, zmienia chłopca złego człowieka. Pomóc może mu tylko Gerda, która wyrusza w pełną przygód, niebezpieczną wędrówkę do Królowej Śniegu.

• Calineczka - 14 grudnia, sobota, godz. 10:00
    Spektakl adresowany jest do młodszych widzów od 3 lat wzwyż.

Sztuka na motywach jednej z najbardziej lubianych baśni Andersena nie odbiega fabularnie od oryginału, zachowując znane wszystkim wątki. Porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna, potem przez zakochanego Chrabąszcza, Calineczka znajduje schronienie w norce Myszy, która z kolei chce ją wydać za mąż za Kreta. Maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne, egoistyczne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej inicjacyjnej symbolicznej wędrówce. Przygody  Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności.

Oba spektakle wystawiane będą na Scenie Ateneum, ul. Św. Jana 10 w Katowicach.

Jeśli chcecie aby Mikołaj wręczył Waszemu dziecku prezent osobiście skontaktujcie się z jego pomocnikami mailowo informator@oirp.katowice.pl ze wskazaniem:

• Wybranej daty spektaklu,
  • Liczby  dzieci,
  • Liczby osób dorosłych (chcielibyśmy umożliwić uczestnictwo w wydarzeniu jak największej ilości dzieci dlatego też uprzejmie prosimy aby jedno zgłoszone dziecko przybyło z jednym dorosłym, dwójka dzieci z maksymalnie dwójką dorosłych itd.).

UWAGA! Zgłosiłeś się? Ale dopadła Cię przedświąteczna gorączka?! Mikołaj prosi: poinformuj nasze Prezydium, że nie dojedziesz! Nie blokuj miejsca innym chętnym, za co serdecznie i świątecznie dziękujemy.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na widowni o udziale w wybranym przedstawieniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezydium Mikołajów zaprasza na wydarzenie!

calineczka-projekt-plakatu-pavel-hubi-ka.jpg (rozmiar: 242.31 KB) pobierz
dsc_7341lr-1-992x661.jpg (rozmiar: 105.87 KB) pobierz