2019-10-30 | Aktualności; Po godzinach

MULTIMEDIALNY WIECZÓR ORGANOWY W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ - 15 grudnia br.

Z przykrością informujemy, że nie mamy już wolnych miejsc na koncert w filharmonii. W ramach naszych radcowskich spotkań muzycznych proponujemy Państwu wyjątkowe wydarzenie. Multimedialny wieczór organowy - organy + chór + rzutnik multimedialny.

 

Cykl multimedialnych koncertów organowych to połączenie klasyki i nowoczesności. W trakcie koncertu prezentowane będą wyjątkowe multimedialne pokazy wnętrza instrumentu, który zaprojektowany został specjalnie dla Filharmonii Śląskiej przez prof. Juliana Gembalskiego. Cykl Filharmonicznych wieczorów organowych  zainicjował rektor katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego prof. Władysław Szymański i to on prowadzi prelekcje. Od zeszłego sezonu wprowadziliśmy innowacje, które udoskonalają każdy koncert – możemy ZOBACZYĆ muzykę, podziwiać ją wszystkimi zmysłami. Multimedialne projekcje umożliwią zajrzenie do wnętrza organów i przyjrzenie się skomplikowanemu mechanizmowi wyzwalającemu dźwięki.

W programie:

Felice Moretti – Padre Davide da Bergamo – Elevazione in re minore

Feliks Nowowiejski – Fantazja polska Pasterka na Wawelu op. 9 nr 1

Mieczysław Surzyński– Capriccio op. 36

Leon Boëllmann – Suita Gotycka op. 25

Johann Sebastian Bach – opracowanie chorału Nun kommder Heiden Heiland BWV 659

Alexandre Guilmant – I Sonata-Symfonia d-moll op. 42

Najpiękniejsze polskie kolędy

 

Ten niespotykany spektakl muzyczno – widowiskowy odbędzie się  15 grudnia br. o godzinie 17.00 w Filharmonii Śląskiej, a zaproszeni są wszyscy melomani - radcowie i aplikanci wraz z osobami towarzyszącymi.

Cena biletu dla jednej osoby z maksymalnie dwiema osobami towarzyszącymi 15 zł/os. Czwarty i kolejny bilet - 25 zł/os. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez adres mailowy: informator@oirp.katowice.pl  a po zwrotnym potwierdzeniu rezerwacji prosimy o dokonanie płatności przelewem na wskazany rachunek bankowy.

W celu odbioru biletów prosimy o przybycie 15 minut przed koncertem. Jednocześnie przypominamy, że o udziale w koncercie decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje dotyczące repertuaru dostępne są pod adresem:  https://filharmonia-slaska.eu/production/multimedialny-wieczor-organowy-2/

Zapraszamy!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE