2019-02-20 | Aktualności; Po godzinach

AKTUALIZACJA!! DODATKOWY TERMIN SPEKTAKLU. Zapraszamy do teatru! „INTELIGENCI” Marka Modzelewskiego w Teatrze Śląskim

Z uwagi na ogromne zainteresowanie spektaklem „INTELIGENCI” Marka Modzelewskiego i wyprzedaniem wszystkich biletów na spektakl w dniu 26 maja 2019 r. z przyjemnością informujemy, że specjalnie dla naszych radców i aplikantów zarezerwowaliśmy kolejny termin spektaklu.

Osoby, które nie zdążyły się zapisać na spektakl w dniu 26 maja 2019r. zapraszamy
25 maja 2019r. o godz. 16:00 do Sali Kameralnej Teatru Śląskiego - na takich samych zasadach.

Wszystkie bilety na spektakl w dniu 26 maja zostały wyprzedane w ciągu pięciu dni, zatem nie czekajcie na ostatni moment i zapisujcie się na termin 25 maja mailowo: informator@oirp.katowice.pl

 

 

 

„INTELIGENCI” Marka Modzelewskiego

TEN SPEKTAKL TRZEBA OBEJRZEĆ!

Taka koprodukcja nie zdarza się często: wspólny spektakl Teatru Śląskiego i Teatru Korez, dyrektor pierwszego z nich (Robert Talarczyk) spektakl reżyseruje, dyrektor drugiego (Mirosław Najnert) gra jedną z głównych ról.

A spektakl – choć klasyfikowany jako komedia (czarna) – pokazuje jak w lustrze nasze trudne czasy, gdzie linie podziałów światopoglądowych przebiegają czasem w poprzek rodzinnego stołu. I śmieszny, i straszny to widok…

Na plakacie reklamującym spektakl postać w koszulce z jego tytułem ale schemat i liternictwo identyczne jako to, które znamy z koszulek z napisem „KONSTYTUCJA”. Na scenie – rodzina inteligencka, w której różnice poglądów ujawniają się nagle i są głębokie jak arktyczna szczelina. Przebiegają we wszystkich możliwych kierunkach: na linii rodzice-dzieci, pomiędzy rodzeństwem czy małżonkami. Poglądy prawicowe, centrowe i lewicowe krzyżują się z rasizmem, nacjonalizmem i homofobią. Czy w całym tym galimatiasie uczuć i przekonań, w rodzinnym tyglu, wśród wiązanek najcięższych przekleństw i wzajemnych pretensji znajdzie się miejsce na prawdziwą otwartość, na trudną tolerancję, na nieszkodzącą innym wolność?

 

Zapraszamy radców prawnych i aplikantów z naszej Izby wraz z osobami towarzyszącymi na spektakl „INTELIGENCI” w Sali Kameralnej Teatru Śląskiego, 26 maja 2019 o godz. 19.00. Pierwsze trzy bilety po 10 złotych, każdy następny kosztuje 30 złotych.

Rezerwacje prosimy składać drogą e-mailową na adres informator@oirp.katowice.pl z podaniem imienia i nazwiska radcy prawnego lub aplikanta oraz ilością zamawianych biletów (płatność za bilety kierować należy na rachunek Izby, który zostanie podany w potwierdzeniu rezerwacji). OIRP w Katowicach dysponuje kompletem miejsc na ten spektakl, jednakże nie czekajcie zbyt długo, liczba miejsc na Sali Kameralnej nie jest duża!

Prosimy o przybycie 15 minut przed początkiem przedstawienia.

ZAŁĄCZNIKI:

inteligenci_plakat-druk.png (rozmiar: 880.52 KB) pobierz

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE