2018-12-18 | Aktualności; Po godzinach

Cykl filmowy "Stopklatka Kontra Cięcie" - seans w dniu 11 stycznia 2019 r.: „Fritz Bauer kontra państwo”

W kolejnej odsłonie cyklu "Stopklatka Kontra Cięcie" zapraszamy wszystkich kinomanów do katowickiego kina-kawiarni „Rialto” na radcowskie spotkanie filmowe połączone z niewielkim poczęstunkiem. Tym razem proponujemy niemiecki fabularny film z 2015: „Fritz Bauer kontra państwo”.

 

Pasjonujący i trzymający w napięciu obraz reżysera Larsa Kraumego mówi o heroicznej walce o sprawiedliwe i transparentne państwo. Co robić, gdy przez nieudolność systemu sądowniczego ujść ma na sucho zbrodnia wojenna? Gdy organy władzy, które powinny wspierać proces wymierzania sprawiedliwości działają na jego szkodę? Czy z pobudek patriotycznych można dopuścić się zdrady kraju?

 

Film zdobył uznanie zarówno w Niemczech jak i zagranicą, m.in., Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno oraz sześć Niemieckich Nagród Filmowych, w tym za najlepszy film, scenariusz, i reżyserię.

W roli charyzmatycznego prokuratora generalnego Hesji  Fritza Bauera – aktor nominowany za tą rolę  przez Europejską Akademię Filmową do nagrody „Najlepszy europejski aktor roku” Burghart Klaußner.

Do katowickiego „Rialta” zapraszamy w dniu 11 stycznia 2019 o godz. 18.30, najpierw na krótkie spotkanie i poczęstunek, po którym o 19.00 rozpocznie się seans.

Bilety prosimy rezerwować pod adresem: informator@oirp.katowice.pl, a po zwrotnym potwierdzeniu rezerwacji prosimy o dokonanie płatności przelewem na rachunek bankowy OIRP Katowice: PKO Bank Polski S.A. nr 35 1440 1172 0000 0000 0426 4452

Koszt biletu dla jednej osoby to tylko 10 zł, a w cenie biletu proponujemy wspomniany słodki poczęstunek.

Zapraszamy do klimatycznego Kinoteatru „Rialto” na poruszający seans!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE