2018-06-04 | Aktualności; Po godzinach

Cykl filmowy "Stopklatka Kontra Cięcie" - seans filmowy w dniu 29 czerwca 2018

Rusza kolejna odsłona cyklu kulturalnego "Stopklatka Kontra Cięcie"!

OIRP w Katowicach zaprasza w dniu 29 czerwca 2018 do Kinoteatru Rialto na seans filmowy poruszający tematykę prawniczą. Tym razem zachęcamy do udziału w projekcji filmu Viviane chce się rozwieść (reż. Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz, 2014).

Tradycja czy wolność, która z tych wartości jest istotniejsza? Jakie znaczenie ma ludzki wybór w rzeczywistości, w której nierozerwalnie splata się religia i prawo? Czy samodzielność to coś, co można otrzymać od kogoś innego, czy też kreujemy ją sami? Empatia pomaga czy przeszkadza w zawodzie prawniczym? Gdzie leży granica pomiędzy zaangażowaniem pełnomocnika w spór a zacietrzewieniem?  Te i inne pytania stawia francusko-niemiecko-izraelski, magnetyczny dramat sądowy „Viviene chce się rozwieść”. To fascynujący zapis długoletniej walki o wolność decydowania o własnym losie, film doskonale zagrany, w którym każdy niuans gry aktorskiej ma znaczenie . Akcja filmu toczy się głównie w sądzie, jednak zupełnie innym niż sąd, który znamy z codziennego życia zawodowego. A może da się odnaleźć jakieś podobieństwa?

Aby poznać tę pasjonującą opowieść proponujemy Państwu udział w seansie, który organizowany jest w Kinoteatrze Rialto dla radców prawnych i aplikantów wraz z osobami towarzyszącymi. Zapraszamy w dniu 29 czerwca 2018 na godzinę 18.30 na krótkie spotkanie i poczęstunek, aby o godzinie 19.00 w dobrych nastrojach przyjrzeć się bliżej historii Viviane.

Bilety prosimy rezerwować pod adresem: informator@oirp.katowice.pl, a po zwrotnym potwierdzeniu rezerwacji prosimy o dokonanie płatności przelewem na rachunek bankowy OIRP Katowice: PKO Bank Polski S.A. nr 35 1440 1172 0000 0000 0426 4452

Koszt biletu dla jednej osoby to tylko 10 zł, a w cenie biletu proponujemy wspomniany słodki poczęstunek. Zachęcamy do udziału!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE