2023-04-05 | Aktualności

Turniej Arbitrażowy dla studentów szkół wyższych

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością poinformujemy w dniu 14 marca bieżącego roku rozpoczęła się rejestracja uczestników zainteresowanych udziałem w drugiej edycji Turnieju Arbitrażowego dla Studentów Szkół Wyższych „Młody Mistrz Arbitrażu 2023", będącego kolejnym wyrazem zaangażowania Krajowej Rady Radców Prawnych w obszarze alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

Dostrzegając zmieniające się uwarunkowania w tym zakresie podjęliśmy się organizacji Turnieju adresowanego dla studentów szkół wyższych, będącego nie tylko doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy w zakresie arbitrażu i doświadczenia w tym obszarze, ale także kreującego postawy szacunku do prawa. Zachęceni sukcesem zeszłorocznego Turnieju, organizujemy obecnie jego II edycję.

Uczestnikami Turnieju mogą być dwuosobowe drużyny składające się z osób posiadających status studentów uczelni w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 478 ze zm.) na kierunku prawo. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech etapach, począwszy od testu ze znajomości przepisów prawa dotyczących arbitrażu oraz wiedzy obejmującej tę metodę rozstrzygania sporów, do którego może przystąpić nieograniczona ilość drużyn. Etap drugi Turnieju będzie sprawdzianem praktycznych umiejętności sporządzania pism procesowych (pozwu i odpowiedzi na pozew), natomiast w kolejnych dwóch odsłonach rywalizacji turniejowej drużyny będą rywalizować w ramach symulowanych rozpraw przed arbitrami sądu arbitrażowego.  Dwa najlepsze zespoły, które zakwalifikują się do finału Turnieju otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne (4000 zł za I miejsce i 2000 zł za II miejsce).

Liczymy na to, że efektem rywalizacji turniejowej będzie nie tylko współzawodnictwo poszczególnych zespołów, ale także uczelni, z których wywodzić się będą uczestnicy Turnieju, promując tym samym swoją Alma Mater.

Rejestracja drużyn będzie trwać do dnia 4 kwietnia 2023 roku. Regulamin Turnieju, jak również wszelkie informacje dotyczące jego przebiegu dostępne będą na stronie internetowej https://turniejarbitrazowy.kirp.pl/.

ZAŁĄCZNIKI:

regulamin-turnieju-arbitrazowego-dla-studentow-szkol-wyzszych-2023.pdf (rozmiar: 328.69 KB) pobierz
plakat-turniej-arbitrazowy-dla-studentow-ii-edycja.png (rozmiar: 1259.85 KB) pobierz

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE