2023-02-17 | Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 20-26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Zapraszamy radców prawnych do włączenia się w ten projekt i wsparcia osób pokrzywdzonych czynami zabronionymi w ramach prowadzonych kancelarii. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub mailowe (informator @ oirp.katowice.pl) w celu umieszczenia na liście podmiotów oferujących darmowe porady prawne w ramach Tygodnia Pomocy. 

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne informacje prawne udzielane w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach organizacji pozarządowych i zgłaszających sie kancelariach.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE