2022-10-14 | Aktualności

Konferencja: "Prawo wobec dyskryminacji"

Zapraszamy na konferencję szkoleniową! O tolerancji, wolności i innych wartościach w demokratycznym państwie prawnym opowiedzą nam wspaniali prelegenci!

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach zaprasza na Konferencję:

"Prawo wobec dyskryminacji. O tolerancji, wolności i innych wartościach w demokratycznym państwie prawnym"

Termin: 27 października 2022 r., godz. 10.00-14.00

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ale możliwy udział on line (forma hybrydowa)

Prelegentki i prelegenci oraz tematy wystąpień:

Prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski – Wprowadzenie do pojęcia tolerancji i dyskryminacji

Prof. dr hab. Barbara Mikołajczyk – Dyskryminacja ze względu na wiek

Dr Artur Biłgorajski – Dyskryminacja ze względu na pogląd/światopogląd (wolność wypowiedzi)

Dr Magdalena Półtorak – Dyskryminacja z uwagi na pochodzenie/narodowość (prawa imigrantów)

Dr hab. Grzegorz Krawiec, prof. UP – Dyskryminacja z uwagi na płeć/orientację seksualną

Dr Anna Gronkiewicz – Dyskryminacja z uwagi na język

Dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof. UŚ – Dyskryminacja z uwagi na niedostosowanie cyfrowe

Dr hab. Jarosław Zagrodnik, prof. UŚ – Dyskryminacja procesowa w procesie karnym

Dr Dominika Bek - Granice kryminalizacji dyskryminacji (przestępstwa z nienawiści)

Prof. dr hab. Jacek Górecki – Instrumenty ochrony przed dyskryminacją w prawie cywilnym

Uwaga! Za udział w Konferencji radca prawny może uzyskać 12 punktów szkoleniowych!

program-konferencji-27-10-2022.pdf (rozmiar: 274.39 KB) pobierz