2020-01-27 | Aktualności; Po godzinach

„Dwunastu gniewnych ludzi” w Teatrze Miejskim w Gliwicach – 22 marca 2020 r.

UWAGA!

Zgodnie z decyzją rządu, w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, od 12 marca działalność placówek oświatowych oraz instytucji kulturalnych zostaje czasowo ograniczona.

W związku z zaistniałą sytuacją jesteśmy zmuszeni odwołać spektakl "Dwunastu gniewnych ludzi" w Teatrze Miejskim w Gliwicach zaplanowany na dzień 22 marca 2020 r.

 

 

 

Teraz waszym obowiązkiem jest oddzielić fakty od wyobrażeń…

 

Sprawa chłopaka oskarżonego o zabójstwo ojca wydaje się już przesądzona. Dowody i zeznania świadków zdają się nieodwołalnie wskazywać na winę oskarżonego. Dwunastu przysięgłych udaje się do sali obrad, gdzie mają wydać wyrok. Jeden z nich ma jednak spore wątpliwości co do winy oskarżonego. W miarę upływu czasu sprawa zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Wszak wyrok musi być jednogłośny…

Wersja gliwicka jest pierwszą inscenizacją teatralną w Polsce, gdzie w gronie przysięgłych zobaczymy także kobiety. Oryginalnie dramat Reginalda Rose'a był napisany na dwunastu mężczyzn. -Tekst powstawał w innych realiach społecznych. Tu reżyser uznał, że współcześnie grono złożone z samych mężczyzn wyglądałoby nienaturalnie - wyjaśnił Daniel Arbaczewski z gliwickiego teatru.

Na ten wybitny psychologiczny dramat sądowy zapraszamy członków naszego samorządu do Teatru Miejskiego w Gliwicach w dniu 22 marca 2020 r. na godz. 18:00. Cena biletu dla jednej osoby to 25 zł. Każdy radca lub aplikant może zarezerwować 2 bilety w tej cenie. Trzeci, czwarty i piąty bilet kosztuje po 45 zł od osoby.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez adres mailowy: informator@oirp.katowice.pl  a po zwrotnym potwierdzeniu rezerwacji prosimy o dokonanie płatności przelewem na wskazany w mailu rachunek bankowy.

W celu odbioru biletów prosimy o przybycie 20 minut przed spektaklem. Jednocześnie przypominamy, że o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne ze zobowiązaniem się do przestrzegania Zasad uczestnictwa członków samorządu radcowskiego w imprezach integracyjnych organizowanych i dofinansowywanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach (w załączeniu).

ZAŁĄCZNIKI:

plakat.jpg (rozmiar: 70.19 KB) pobierz
zasady-uczestnictwa-radcow-prawnych-w-imprezach-integracyjnych_20-01-20-1.docx (rozmiar: 33.2 KB) pobierz
12gniewnychludzi1.jpg (rozmiar: 417.79 KB) pobierz
12gniewnychludzi2.jpg (rozmiar: 391.66 KB) pobierz
12gniewnychludzi3.jpg (rozmiar: 405.17 KB) pobierz

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE