2019-07-08 | Aktualności

Ślubowanie Radców Prawnych 2019

6 lipca 2019 r. był Dniem Radcy Prawnego, co samo w sobie jest świetnym powodem do celebracji, ale dla stu dwóch młodych radczyń i radców prawnych był z pewnością dniem wyjątkowym podwójnie.

Po wielu latach nauki, egzaminowania, stresów i wyrzeczeń wygłosili w końcu rotę ślubowania i po wcześniej zdanym NADEGZAMINIE (dla niewtajemniczonych – egzaminie radcowskim) stali się pełnoprawnymi radcami prawnymi!

Serdecznie gratulujemy młodym Koleżankom i Kolegom, bo nie ma chyba radcy prawnego, który nie pamięta swojego egzaminu i radości po jego pozytywnym złożeniu. Życzymy powodzenia i samych sukcesów na trudnych i pogmatwanych zawodowych ścieżkach, chociaż z doświadczenia wiemy, że sukcesy nigdy nie smakują dobrze, jeśli nie można ich odnieść do goryczy porażki. Życzymy wytrwałości i odwagi, determinacji i niezłomności, ale także zdrowego dystansu do pracy zawodowej, która jest - tylko i aż - jednym z wielu elementów naszego życia, choć elementem ważnym i z pewnością trudnym, bo w niełatwych czasach przyjdzie wam zawód radcy prawnego wykonywać.

O wyzwaniach mądrze i z perspektywy bogatego doświadczenia mówili wszyscy znamienici prelegenci. Dziekan OIRP w Katowicach – radca prawny Ryszard Ostrowski – gratulując i życząc powodzenia ślubującym na nowej zawodowej drodze, przypomniał również o obowiązkach każdego radcy prawnego, o niezawisłości, etyce zawodowej i wymogu ustawicznego szkolenia. Kierownik szkolenia, radczyni prawna Bożena Cyrol pięknie zobrazowała jak wiele wysiłku kosztowało przygotowanie do egzaminu – zarówno tych, którzy kroczyli ścieżką aplikacyjną, jak i tych, którzy przystąpili do egzaminu po indywidualnych przygotowaniach. Profesor dr hab. Janusz Majcherek z kolei, w swoim wykładzie „Zaufanie jako regulator kapitału społecznego” wskazał na pułapki podejścia ekwiwalentnego do naszego życia oraz wartości zaufania jako istotnego elementu naszego funkcjonowania.

W imieniu Dziekana OIRP w Katowicach oraz całej Rady, serdecznie dziękujemy za przybycie na naszą uroczystość znamienitym gościom, Prezesom Sądów Okręgowych, przedstawicielom zaprzyjaźnionych samorządów zawodów zaufania publicznego i oczywiście członkom naszej Izby.

Szczególnie podziękowania należą się jednak NAJBLIŻSZYM naszych sobotnich bohaterów, którzy nie tylko wspierali ich przez całą trudną drogę do uzyskania upragnionego zawodu, ale również w sobotę towarzyszyli im w trakcie ślubowania i wspólnie przeżywali ten pełen emocji moment. Możecie być z nich naprawdę dumni!

Na koniec wszystkie Koleżanki i Kolegów zapraszamy do aktywnego działania w naszym samorządzie, albo co najmniej do aktywnego korzystania z bogatego kalendarium wydarzeń naukowych i integracyjnych, które Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach przygotowuje również z myślą o Was. Zapewniamy, a jest to deklaracja poparta doświadczeniem, że każdy z waszych świeżych pomysłów dotyczących funkcjonowania samorządu i integrowania naszego środowiska ma szansę na realizację! Mamy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce…

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE