2019-04-29 | Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu "Ogólnopolska Akademia – Konkurs Wiedzy o Prawie"

Z przyjemnością informuję, że zakończył się II etap tzw. okręgowy Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadpodstawowych realizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „ Szkoła bliższa prawu” w roku szkolnym 2018/2019. W tej edycji uczestniczyło 22 uczniów. Miło mi ogłosić, że w grupie uczniów szkół podstawowych wygrała, już po raz drugi z rzędu, Karolina Kopeć ze Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Katowicach, zaś w grupie szkół ponadpodstawowych wygrał Piotr Szynkowski - uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach. Laureatom gratulujemy, życząc powodzenia na etapie centralnym. Mimo, że regulamin konkursu był bezlitosny i przewidywał tylko po jednym laureacie z danej grupy szkół, nie sposób nie wspomnieć o wyróżnieniach. I tak na szczególne wspomnienie zasługuje Wiktoria Kupczyk ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie, która po wyczerpującej walce w dogrywce i paskudnie trudnych i nieznośnie ciężkich pytaniach dodatkowych jury uległa o włos laureatce. Dodatkowo należy wyróżnić Katarzynę Pawłesę z Gminnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Popiełuszki w Świerczyńcu, która formalnie wygrała część ustną, uzyskując maksymalną liczbę punktów - niestety suma z częścią pisemną nie pozwoliła na finał, a szkoda. Do zobaczenia za rok, a w załączeniu fotografia laureatów.

58751255_672604953175923_2516514268933783552_n.jpg (rozmiar: 77.85 KB) pobierz