2018-12-20 | Aktualności

Uroczyste ślubowanie aplikantów radcowskich

W dniu 18 grudnia br. odbyła się uroczysta inauguracja I roku aplikacji radcowskiej w roku szkoleniowym 2019, w trakcie której złożyło ślubowanie 119 aplikantów. Ślubowanie przyjął Dziekan Okręgowej Izy Radców Prawnych w Katowicach r.pr. Ryszard Ostrowski, w asyście Kierownika Szkolenia r.pr. Bożeny Cyrol oraz opiekuna roku r.pr. Aleksandry Otrębskiej.

W przemówieniu inaugurującym ślubowanie Dziekan powitał wszystkich w gronie aplikantów naszej Izby i życzył im sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Podkreślił, że akt ślubowania to symboliczny moment w ich drodze zawodowej oraz że żadne słowa w rocie ślubowania nie znalazły się przypadkowo.

Przyszłych radców prawnych przywitała także Kierownik Szkolenia Aplikantów r.pr. Bożena Cyrol. Życzyła im wytrwałości w nauce oraz aby na drodze aplikacyjnej zdobyli doświadczenie i wiedzę, które przyczynią się do ich osiągnięć zawodowych.

Opiekun roku r.pr. Aleksandra Otrębska z kolei przytoczyła słowa Aleksandra Fleminga: „Narodziny nowego zazwyczaj poprzedza jakieś banalne wydarzenie z życia. Newton spostrzegł spadające jabłko, James Watt zaobserwował jak kipi woda  w kociołku a Roentgen zmętniałą kliszę. Ale ci ludzie mieli wiedzę tak rozległą, że umieli z banalnych zdarzeń  wyciągnąć rewelacyjne wnioski”. Apelowała więc o czujność - byśmy wszyscy w naszej pracy mieli szerokie spojrzenie na świat i potrafili właściwie go odczytywać.

Podczas uroczystości wyróżniono osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w trakcie egzaminu wstępnego.

Nowo zaślubionym życzymy powodzenia na aplikacji radcowskiej, mając nadzieję na pomyślną współpracę. Niech ten czas zaowocuje nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także prawdą i mądrością.