2018-08-20 | Aktualności

„Mediacje w postępowaniu administracyjnym z uwzględnieniem dyscypliny finansów publicznych” – szkolenie

Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Mediacje w postępowaniu administracyjnym z uwzględnieniem dyscypliny finansów publicznych”, które odbędzie się 5 września 2018 r. w siedzibie KRRP w Warszawie w Alejach Ujazdowskich 18 lok. 4 w godz. 10–16.

Program szkolenia obejmuje: Ratio legis wprowadzenia mediacji w procedury administracyjne. Zakres stosowania trybu mediacji (układ wertykalny i horyzontalny). Możliwe pola mediacji administracyjnej. Dobrowolność i poufność mediacji i jej skutki. Czas trwania mediacji w kontekście terminów załatwiania spraw i skarg na przewlekłość postępowań. Efekty postępowania mediacyjnego dla stron postępowania i organu. Procedura prowadzenia mediacji i udział w niej przedstawiciela organu. Ugoda administracyjna a mediacja. Koszty postępowania mediacyjnego i ich rozdział. Zawartość merytoryczna protokołu mediacyjnego (ugody administracyjnej) w kontekście odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Problematyka art. 54a ustawy o finansach publicznych a kwestia naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Prowadzący: Łukasz Sadkowski – sędzia, były pracownik samorządowy szczebla wojewódzkiego, wykładowca wielu firm szkoleniowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, wykładowca uczelni wyższych, współpracownik Gazety Prawnej – Gazety Samorządu i Administracji, autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego, zamówień publicznych i prawa UE, laureat I nagrody w ogólnopolskim konkursie za artykuł dotyczący powiązania ustawy Prawo zamówień publicznych z regulacjami ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, przeprowadził szkolenia z zakresu finansów publicznych, ordynacji podatkowej, postępowania administracyjnego, postępowania przez sądami administracyjnymi, egzekucji komorniczej – cywilnej oraz egzekucji administracyjnej należności pieniężnych i niepieniężnych. Wykładał dla organów wierzycielskich, jak i organów egzekucyjnych, w tym dla organów centralnych – Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Gospodarki, PFRON Warszawa, agencji rządowych – Agencji Rynku Rolnego w Warszawie, organów skarbowych, organów samorządowych wszystkich szczebli, administracji rządowej szczebla wojewódzkiego. Udział w wydarzeniu zapewnia uzyskanie 12 punktów szkoleniowych. Link do rejestracji: http://mediacje2018.badanie.net Koszt: 190 zł Wpłaty na konto Centrum Mediacji Gospodarczej: mBank 39114010100000537023001006 Wymagany tytuł wpłaty: CMG – szkolenie 5.09.2018 r.; Imię i Nazwisko uczestnika. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.