2018-04-16 | Aktualności

Powstała Sekcja Administracyjna Ośrodka Mediacji przy OIRP Katowice

Zmiany wprowadzone do procedury administracyjnej w 2017 r. otworzyły Ośrodkom Mediacji prowadzonym przez Okręgowe Izby Radców Prawnych nowe możliwości działania.

Ośrodek Mediacji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach informuje o powstaniu Sekcji Administracyjnej, która skupia radców prawnych – mediatorów specjalizujących się w prowadzeniu mediacji w dziedzinie prawa administracyjnego. Warto odnotować powstanie Sekcji Administracyjnej nie tylko w naszym Ośrodku Mediacji, ale również przy Ośrodkach Mediacji w innych Okręgowych Izbach Radców Prawnych. Powstanie Sekcji Administracyjnej jest odpowiedzią na obowiązujące od 1 czerwca 2017 r. zmiany w prawie administracyjnym, przewidujące możliwość kierowania spraw do mediacji w sprawach administracyjnych. Lista wszystkich mediatorów (nie tylko specjalizujących się w prawie administracyjnym) znajduje się w zakładce „Ośrodek Mediacji” na stronie internetowej OIRP w Katowicach.

W bieżącym roku zamierzamy prowadzić aktywne działania w celu rozpowszechnienia informacji o zaletach wynikających z prowadzenia postępowania mediacyjnego w szczególności wśród pracowników organów administracji państwowej i samorządowej.

Liderem Sekcji Administracyjnej Ośrodka Mediacji OIRP w Katowicach jest r. pr. – mediator Krzysztof Malinowski, a Liderem Sekcji Administracyjnej Centrum Mediacji Gospodarczych przy KIRP w Warszawie r. pr. – mediator Joanna Botiuk. Krajowym Liderem jest r. pr. - mediator Magdalena Romanowska.


Zapraszamy wszystkich radców prawnych do aktywnego uczestnictwa w ramach Ośrodka Mediacji, w tym wpisywania się na listę mediatorów. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej OIRP w Katowicach.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE