2017-10-24 | Aktualności

Ruszyły zapisy do 4. edycji Tygodnia Konstytucyjnego!

Dotychczas zajęcia odbyły się w 915 szkołach, przeprowadziło je 1113 prawników, a skorzystało z nich ponad 84 000 uczniów z całej Polski. Z samych Katowic do projektu zgłosiło się 51 klas, w związku z czym brakuje prawników do pogadanek.

Ruszyły zapisy do 4. edycji Tygodnia Konstytucyjnego! Dotychczas zajęcia odbyły się w 915 szkołach, przeprowadziło je 1113 prawników, a skorzystało z nich ponad 84 000 uczniów z całej Polski. Z samych Katowic do projektu zgłosiło się 51 klas, w związku z czym brakuje prawników do pogadanek.

W ramach akcji odbywają się lekcje o roli Konstytucji i sądów, prowadzone przez prawników – praktyków. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas. Aby wziąć ...udział w Tygodniu Konstytucyjnym wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i oddać się w ręce Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. To właśnie my łączymy w pary prawników i szkoły/organizacje oraz pomagamy w ustaleniu terminów zajęć.

Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Materiały edukacyjne merytorycznie nadzoruje prof. Ewa Łętowska. W pracę nad nimi włączyło się POLIS Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Legislator, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorem Tygodnia Konstytucyjnego jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, założone przez grupę prawników, którzy poprzez swoją działalność chcą przypominać postać prof. Zbigniewa Hołdy, jego bogatą aktywność naukową i społeczną. Chcą zajmować się prawem i edukacją prawniczą w sposób otwarty i twórczy. Budować płaszczyznę porozumienia i wspólnego działania przedstawicieli różnych zawodów prawniczych.

Formularz zgłoszeniowy dla prawników: