OIRP

Informacje o Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

RADCY

Potrzebne informację dla radców prawnych.

APLIKANCI

Zajęcia, Praktyki, Kolokwia, Informacje

KANDYDACI

Dla kandydatów do wpisu na listę radców prawnych/aplikantów

Komunikaty bieżące

Komunikaty bieżące dotyczące działania OIRP

Ostrzeżenie przed cyberatakami

2017-07-06

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach ostrzega przed cyberatakami wymierzonymi również w kancelarie prawnicze. W ostatnim czasie pojawiły się serię ataków hakerskich wykorzystujących wiadomości email do zainfekowania sieci komputerowych w firmach oraz urzędów, a proceder ten nie ominął również kancelarii radcowskich. Wirusy i złośliwe oprogramowanie pojawiały się w wiadomościach email jako załączniki lub aktywne linki z dodatkową informacją, że przesyłana jest faktura za usługi lub informacja o wykonanym zleceniu. Pojawiały się również e-maile z rzekomą informacją od firm kurierskich. Po kliknięciu linka lub otwarciu pliku aktywowało się wirusa lub innego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Z uwagi na nasilenie ataków hakreskich rekomendujemy położenie szczególnego nacisku na zabezpieczenie danych teleinformatycznych przy pomocy dedykowanego i regularnie aktualizowanego oprogramowania antywirusowego oraz zwracanie uwagi na podajrzaną korespondencję w sieci. Poniżej link do informacji o najpoważniejszym ataku w ostatnich dniach:

https://trybawaryjny.pl/wirus-petya-atakuje-krotki-poradnik-jak-sie-przed-nim-ochronic/

 

Przypomnienie o obowiązku szkoleniowym

2017-07-06

Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach uprzejmie przypomina o kończącym się okresie szkoleniowym, w którym każdy radca prawny zobowiązany jest zdobyć co najmniej 40 punktów szkoleniowych. Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez naszą Izbę, których bogata oferta już od września pojawi sie zarówno na stronie internetowej OIRP w Katowicach, jak i na naszej stronie na Facebooku. Prosimy uważnie śledzić ogłoszenia, gdyż czynione są wszelkie starania, aby każdy chętny mógł zdobyć co najmniej wymagane minimum. 

Uwaga na fałszywe wiadomości o kontroli GIODO!

2017-06-26

Uwaga na fałszywe wiadomości o kontroli GIODO!

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami o kontroli GIODO! W ostatnim czasie w sieci krążą maile, rozsyłane do kancelarii prawnych, informujące o planowanej kontroli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Wiadomości tych nie należy pod żadnym pozorem otwierać, a tym bardziej uruchamiać załączników i odnośników w niej zawartych. Do wiadomości dołączony jest plik, który zawiera złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerze i żądające opłaty z klucz pozwalający na ich odkodowanie (ransomware). Wszystkim użytkownikom zwracamy uwagę na wzmożoną ostrożność przy odbieraniu poczty elektronicznej, zwłaszcza kiedy otrzymacie Państwo podejrzaną wiadomość wysłaną z adresu przypominającego adres kancelarii GIODO — nadawcą wiadomości jest bowiem adres kanelaria@giodo.gov.pl.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo także na stronie Generalnego Inspektora Danych Osobowych www.giodo.gov.pl