OIRP

Informacje o Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

RADCY

Potrzebne informację dla radców prawnych.

APLIKANCI

Zajęcia, Praktyki, Kolokwia, Informacje

KANDYDACI

Dla kandydatów do wpisu na listę radców prawnych/aplikantów

Komunikaty bieżące

Komunikaty bieżące dotyczące działania OIRP

Ostrzeżenie przed cyberatakami

2017-07-06

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach ostrzega przed cyberatakami wymierzonymi również w kancelarie prawnicze. W ostatnim czasie pojawiły się serię ataków hakerskich wykorzystujących wiadomości email do zainfekowania sieci komputerowych w firmach oraz urzędów, a proceder ten nie ominął również kancelarii radcowskich. Wirusy i złośliwe oprogramowanie pojawiały się w wiadomościach email jako załączniki lub aktywne linki z dodatkową informacją, że przesyłana jest faktura za usługi lub informacja o wykonanym zleceniu. Pojawiały się również e-maile z rzekomą informacją od firm kurierskich. Po kliknięciu linka lub otwarciu pliku aktywowało się wirusa lub innego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Z uwagi na nasilenie ataków hakreskich rekomendujemy położenie szczególnego nacisku na zabezpieczenie danych teleinformatycznych przy pomocy dedykowanego i regularnie aktualizowanego oprogramowania antywirusowego oraz zwracanie uwagi na podajrzaną korespondencję w sieci. Poniżej link do informacji o najpoważniejszym ataku w ostatnich dniach:

https://trybawaryjny.pl/wirus-petya-atakuje-krotki-poradnik-jak-sie-przed-nim-ochronic/

 

Przypomnienie o obowiązku szkoleniowym

2017-07-06

Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach uprzejmie przypomina o kończącym się okresie szkoleniowym, w którym każdy radca prawny zobowiązany jest zdobyć co najmniej 40 punktów szkoleniowych. Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez naszą Izbę, których bogata oferta już od września pojawi sie zarówno na stronie internetowej OIRP w Katowicach, jak i na naszej stronie na Facebooku. Prosimy uważnie śledzić ogłoszenia, gdyż czynione są wszelkie starania, aby każdy chętny mógł zdobyć co najmniej wymagane minimum. 

Uwaga na fałszywe wiadomości o kontroli GIODO!

2017-06-26

Uwaga na fałszywe wiadomości o kontroli GIODO!

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami o kontroli GIODO! W ostatnim czasie w sieci krążą maile, rozsyłane do kancelarii prawnych, informujące o planowanej kontroli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Wiadomości tych nie należy pod żadnym pozorem otwierać, a tym bardziej uruchamiać załączników i odnośników w niej zawartych. Do wiadomości dołączony jest plik, który zawiera złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerze i żądające opłaty z klucz pozwalający na ich odkodowanie (ransomware). Wszystkim użytkownikom zwracamy uwagę na wzmożoną ostrożność przy odbieraniu poczty elektronicznej, zwłaszcza kiedy otrzymacie Państwo podejrzaną wiadomość wysłaną z adresu przypominającego adres kancelarii GIODO — nadawcą wiadomości jest bowiem adres kanelaria@giodo.gov.pl.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo także na stronie Generalnego Inspektora Danych Osobowych www.giodo.gov.pl

KOMUNIKAT W SPRAWIE BAZY DANYCH RADCÓW PRAWNYCH WYSTĘPUJĄCYCH W CHARAKTERZE PEŁNOMOCNIKÓW PRZED EUROPEJSKIM TRYBUNAŁEM PRAW CZŁOWIEKA

2017-04-28

Koleżanki i Koledzy

radcy prawni

 

Krajowa Rada Radców Prawnych wystąpiła z inicjatywą stworzenia bazy danych radców prawnych występujących w charakterze pełnomocników przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Celem inicjatywy jest zapewnienie skutecznej pomocy prawnej wszystkim osobom, które doznały naruszenia praw gwarantowanych przez Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, a które zamierzają skorzystać z możliwości złożenia skargi indywidualnej do Trybunału w Strasburgu.

Baza danych byłaby dostępna publicznie na stronach internetowych Krajowej Rady Radców Prawnych, okręgowych izb radców prawnych oraz Trybunału Praw Człowieka w formie listy radców prawnych świadczących pomoc prawną osobom fizycznym przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka wraz z informacją o miejscu prowadzenia działalności oraz danymi kontaktowymi.

W związku z powyższym informujemy, że Krajowa Rada Radców Prawnych zwraca do Koleżanek i Kolegów radców prawnych, zainteresowanych świadczeniem takiej pomocy o dokonanie zgłoszenia, zawierającego następujące dane: imię i nazwisko, numer wpisu, adres do korespondencji, telefon komórkowy, nazwę kancelarii, adres poczty elektronicznej, preferowany jeżyk obcy do komunikacji. Zgłoszenie powinno zawierać również zgodę na publikację w/w danych na stronach internetowych OIRP, KRRP i Trybunału Praw Człowieka.

Zgłoszeń dokonywać można wykorzystując załączony do niniejszego komunikatu formularz, przesyłając go bezpośrednio na adres mejlowy biura Krajowej Rady Radców Prawnych kirp@kirp.pl w terminie do dnia 12 maja 2017r.

Prosimy o dodatkowe przesyłanie zgłoszenia na adres biura OIRP w Katowicach d.golek@oirp.katowice.pl oraz w formie papierowej na adres Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, 40-600 Katowice, ul. Kościuszki 223c.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
poprzednia 123