2023-02-27 | Centrum edukacji prawnej

Olimpiada 2023 - edukacja prawna

Z przyjemnością ogłaszamy, że w dniu 24 lutego 2023 r. wystartowała VIII edycja Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu wiedzy o prawie. Nabór szkół trwa do 17 marca br., a rejestracja samych uczestników przez szkoły do 20 marca br. To już VIII edycja Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie której celem niezmiennie jest:

działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży;

kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży;

propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

Tegoroczna edycja Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie składać się będzie z trzech etapów oraz ceremonii wręczenia nagród:

• Etap pierwszy – szkolny – zostanie zrealizowany w formie quizu za pomocą specjalnej aplikacji. Odbędzie się w dniu 24 marca 2023 roku.

• Etap drugi – okręgowy – w tym etapie uczestnicy będą musieli rozwiązać kazusy oraz odpowiedzieć na pytania zamknięte do przedstawionych zagadnień. Odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 roku.

• Etap trzeci – centralny – Finał – będzie składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu. Odbędzie się w dniu 15 maja 2023 roku.

• Ceremonia wręczenia nagród – bezpośrednio po odbyciu etapu trzeciego w siedzibie organizatora w Warszawie lub w innym wskazany przez Organizatora miejscu w dniu 15 maja 2023 r.

Wszelkie informacje dotyczące Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie dostępne są na stronie www.akademia.kirp.pl. Tam też jest panel rejestracyjny dla szkół i zakres materiału

Zachęcamy do jak najszerszego udziału.

viii-edycja-konkursu-plakat.pdf (rozmiar: 166.59 KB) pobierz
akdreg2023.pdf (rozmiar: 410.91 KB) pobierz