2022-03-01 | Aktualności; Po godzinach; Centrum edukacji prawnej

Olimpiada - edukacja prawna

W obliczu bezprecedensowych i dramatycznych wydarzeń w Ukrainie szczególnie ważna stała się edukacja. Wszak to jej brak prowadzi do niezrozumienia idei wzajemnego szacunku dla drugiego człowieka. W związku z tym konieczne jest kontynuowanie działań edukacyjnych, także a może szczególnie w tym trudnym czasie.

W 2022r. realizowana będzie VII edycja Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie której celem jest:

działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży;

kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży;

propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

Tegoroczna edycja Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie realizowana będzie w całości w formie on-line i składać się będzie z trzech etapów oraz ceremonii wręczenia nagród:

• Etap pierwszy – szkolny – zostanie zrealizowany w formie quizu za pomocą specjalnej aplikacji. Odbędzie się w dniu 31 marca 2022 roku.

• Etap drugi – okręgowy – w tym etapie uczestnicy będą musieli rozwiązać kazusy oraz odpowiedzieć na pytania zamknięte do przedstawionych zagadnień. Odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2022 roku.

• Etap trzeci – centralny – Finał – będzie składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu. Odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2022 roku.

• Ceremonia wręczenia nagród – termin ceremonii wręczenia nagród laureatom zostanie ogłoszony w ciągu 7 dni od daty zakończenia etapu finałowego.

Wszelkie informacje dotyczące Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie dostępne są na stronie www.akademia.kirp.pl. Tam też jest panel rejestracyjny dla szkół i zakres materiału

Mimo niesprzyjających okoliczności zachęcam do jak najszerszego udziału, także po to aby pokazać tym którzy okazują brak szacunku dla drugiego człowieka, że nie warto.

plakat-vii-edycja-konkursu-akademia-wiedzy-o-prawie.jpg (rozmiar: 1560.64 KB) pobierz
regulamin-vii-edycji-akademia-wiedzy-o-prawie.pdf (rozmiar: 488.23 KB) pobierz