2023-10-12 | Aktualności

24.10.2023r. Poczta e-mail i bezpieczne przechowywanie danych elektronicznych Zmiana terminu szkolenia z 21.11.2023 Sztuczna Inteligencja (AI). Termin podamy po jego ustaleniu.

Szanowni Radczynie Prawne i Radcowie Prawni, Aplikantki i Aplikanci Radcowscy, Zapraszamy na szkolenia dotyczące nowych technologii. Komisja ds. Nowych Technologii w OIRP w Katowicach, kontynuując prezentację zagadnień technologicznych, w otoczeniu i z użyciem których świadczymy pomoc prawną oraz prowadzimy kancelarie, zaprasza na nowy cykl szkoleń z dziedziny IT. Dla wielu z nas nowe technologie i rozwój informatyczny to źródło niekończącej się fascynacji, dla innych źródło udręki, lęków i codzienne mozolne ścieranie się z bezduszną materią. Tym pierwszym postaramy się rozszerzyć horyzonty, tym drugim dodać pewności siebie, a wszystkim zaprezentować użyteczne narzędzia i dobre praktyki przydatne nie tylko w naszym zawodzie.

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Radców Prawnych organizuje dwa szkolenia prowadzone w formie webinarium na portalu Weezycast. Ich przedmiotem będą:

poczta e-mail i bezpieczne przechowywanie danych elektronicznych
sztuczna Inteligencja (AI).

Szkolenia odbędą się:

24.10.2023r. - Poczta e-mail i bezpieczne przechowywanie danych elektronicznych - godzina rozpoczęcia: 16:30 (8 pkt)

21.11.2023r. - Zmiana terminu szkolenia „AI - szanse rozwoju i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji”. Informacje o nowym terminie szkolenia przekażemy Państwu w najbliższym czasie.

wykładowca: Dr Tomasz Sikora – informatyk, naukowiec, biznesmen - Tytuł doktora (PhD) zdobył na University of London, gdzie w latach 2011-2018 studiował „Computer science”, czyli informatykę. Obecnie jest członkiem zarządu Travcorp Poland sp. z o.o. w Katowicach, wchodzącej w skład The Travel Corporation. Zajmuje się między innymi i w szczególności dostarczaniem oprogramowania, zarządzaniem, ustanawianie standardów kodu i architektury modułów, przeglądem kodu, wspomaganiem zmian technologicznych i refaktoryzacji. Przeprowadza badania i przygotowuje „proof of concept” dla nowych technologii spełniających wymagania biznesowe, zajmuje się wprowadzaniem baz danych i wywiadem biznesowym do celów analizy wydajności i dostępności, wielowymiarową i statystyczną analizą zebranych danych, ustalaniem priorytetów ulepszeń, szacowaniem ryzyka wpływu na wydajność, wykrywaniem wąskich gardeł, projektowaniem opcji skalowalności, koordynacją prac usprawniających, tuningiem systemów.

Zapraszamy na dwa szkolenia, które będą rozwinięciem tematów wywołanych w wywiadzie opublikowanym w radca.pl nr 3(39)/2023.

Komisja Rady OIRP w Katowicach ds. nowych technologii

r.pr. Katarzyna Palka-Bartoszek

Katowice, dnia 12 października 2023r.

Zmuszeni jesteśmy zastrzec, że w razie zaistnienia problemów natury technicznej – wskazane wyżej terminy szkoleń mogą ulec przesunięciu.

Prosimy Koleżanki i Kolegów o bieżące śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej Izby.

Udział w webinariach dostępny będzie dla radców prawnych i aplikantów radcowskich za pośrednictwem konta na platformie szkoleniowej, o czym informujemy w zakładce Szkolenia na stronie internetowej OIRP w Katowicach https://oirp.katowice.pl/szkolenia/szkolenia/pokaz-szkolenie-1402568562-1406921218.html

W przypadku zmiany adresu e-mail prosimy o dokonanie aktualizacji na karcie ewidencyjnej dostępnej na naszej stronie.

Poniżej przedstawiamy informację dot. wymogów niezbędnych w celu prawidłowego skorzystania ze szkolenia przez uczestnika

(a) dostępu do urządzenia końcowego (koputer PC, laptop) (z dostępem do Internetu i głośnikiem);

(b) minimalna wymagana szybkość połączenia internetowego w celu korzystania z webinariów wynosi:

- 2 Mbit/s dla prawidłowego odbierania, gdy nadawany jest sam dźwięk,

- 4 Mbit/s dla prawidłowego odbierania, gdy nadawany jest obraz i dźwięk,

- 8 Mbit/s dla prawidłowego odbierania, gdy nadawany jest podgląd ekranu w przypadku jego udostępnienia przez prowadzącego webinarium.

W celu prawidłowego korzystania z webinariów należy korzystać z jednej z poniższych przeglądarek internetowych:

- Chrom (wersja 37 lub wyższa) -> zalecana,

- Firefox (wersja 48 lub wyższa),

- Opera (wersja 49 lub wyższa).