2022-05-23 | Aktualności

Kryształowe serce radcy prawnego 2022r.

Zachęcamy do głosowania na r.pr. Zbigniewa Dworaka, który został laureatem tegorocznej edycji konkursu Kryształowego Serca Radcy Prawnego.

Od 16 maja do 29 maja odbywa się głosowanie internetowe na na stronie KIRP pod adresem:

R.pr Zbigniew Dworak , specjalizuje się w prawie medycznym i obsłudze podmiotów leczniczych, prowadzi doradztwo w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, a także karnego i karnego gospodarczego. Swoją aktywność społeczną skupił na udzielaniu nieodpłatnych porad prawnych matkom z domu samotnej matki Caritas Diecezji Sosnowieckiej, osobom bezdomnym i ubogim, które potrzebują pomocy prawnej, a także od niedawna obywatelom Ukrainy. Jako wolontariusz prowadził szkolenia w zakresie przeciwdziałania przemocy w Internecie. Przy współpracy z OIRP Katowice realizował zajęcia przybliżające zawód radcy prawnego w sosnowieckim przedszkolu.

Dodatkowo mecenas Dworak wspiera działalność Caritas merytoryczną wiedzą również w trakcie realizacji projektów oraz wykonywania innej statutowej działalności. Zgłosił się do pomocy i koordynacji prawnej organizowanej przez Diecezję Sosnowiecką dla obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski w 2022 roku. Współuczestniczył przy stworzeniu Ośrodka Pomocy Obywatelom Ukrainy w strukturach Szpitala Miejskiego w Sosnowcu, zapewniającego schronienie obywatelom Ukrainy, którzy uciekli przed wojną wywołaną przez Rosję. Zgłosił się do pomocy prawnej organizowanej przez Diecezję Sosnowiecką dla obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po napaści Rosji na Ukrainę.

W ramach działalności pro bono, oprócz bieżących porad przygotowuje dla potrzebujących proste wnioski, pisma procesowe, takie jak wnioski o zwolnienia z kosztów sądowych lub o przyznanie pomocy prawnej z urzędu.

W 2021r. był nominowany do Kryształowego Serca Radcy Prawnego jeszcze jako aplikant radcowski.