2016-12-09 | Aktualności

Europejski dzień prawnika

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach wzorem lat ubiegłych organizuje na swoim terenie obchody Europejskiego Dnia Prawnika, jakie odbędą się w dniu 9 grudnia 2016r.

W tym roku Europejski Dzień Prawnika odbędzie się pod hasłem: ”Dostęp do wymiaru sprawiedliwości”.

Obchody mają na celu przeprowadzenie pokazowych lekcji w szkołach różnych szczebli przez radców prawnych.

Krajowa Izba Radców Prawnych oraz działający z jej ramienia Krajowy Koordynator sugerują przeprowadzenia lekcji według sylabusa, który jednak nie jest wiążący.

Zachęcając do udziału w wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych radców prawnych, ale także aplikantów radcowskich do organizacji w zaprzyjaźnionych lub znanych im szkołach takiej lekcji. Wyłącznie sugerowany jest udział 2 osób prowadzących. Wskazane jest, aby zgłoszenie zawierało nazwiska osób prowadzących oraz dane placówki oświatowej, gdzie te osoby uzgodniły przeprowadzenia lekcji.

Dane osób proszę zgłaszać mailowo na adres Koordynatora lokalnego – Grzegorza Chyckiego – grzegorz.chycki@wp.pl do dnia 30 listopada 2016 r.

Materiały pomocnicze, w tym sylabus oraz plakat, można pobrać ze strony lub zostaną wysyłane na adresy mailowe chętnych po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania.

poster_edp.pdf (rozmiar: 1623.29 KB) pobierz
sylabus2016_edp.docx (rozmiar: 21.29 KB) pobierz