2017-04-25 | Aktualności

Konkurs wiedzy o prawie

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach z ogromną przyjemnością informuje, że po raz drugi bierze udział w organizacji Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych realizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu” w roku szkolnym 2016/2017.

Rolą OIRP Katowice wzorem roku ubiegłego jest przygotowanie i przeprowadzenia etapu II - okręgowego. W tym celu został powołany Komitet Organizacyjny w składzie Dziekan Ryszard Ostrowski jako przewodniczący, Anna Richter - członek - przedstawiciel środowiska pedagogicznego oraz Grzegorz Chycki - członek Rady i koordynator olimpiady jako sekretarz. Samo wydarzenie odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2017 roku dokładnie o godz. 10:00 w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczestnikami są laureaci konkursów szkolnych. W naszym województwie mamy 44 uczestników. Szkół zgłosiło się 22. Warto też dodać, że w całej Polsce etap szkolny przeprowadzono w 14 województwach (bez małopolskiego i warmińsko – mazurskiego). Wzięło w nim udział 235 szkół (162 gimnazja i 73 szkoły podstawowe). Uczestnikami Akademii było 1313 uczniów gimnazjów i 569 uczniów szkół podstawowych (zatem razem 1882 uczniów). Do etapu okręgowego przeszło 419 uczniów gimnazjów oraz 179 uczniów szkół podstawowych. W załączeniu, korzystając z tego kanału komunikacji, prezentujemy ogłoszenie o olimpiadzie, zasady etapu okręgowego oraz listę uczestników.

wykaz_uczestnikow_szkoly_podstawowe.jpg (rozmiar: 135 KB) pobierz
wykaz_uczestnikow_gimnazja.jpg (rozmiar: 157.92 KB) pobierz