2017-09-29 | Aktualności

Nabór do Szkoły Prawa Ukraińskiego

z okazji zbliżającego się roku akademickiego 2017/2018 pragniemy Państwa zaprosić na zajęcia organizowane w ramach Szkoły Prawa Ukraińskiego OKSPO WPiA UJ.

W semestrze zimowym odbędzie się kurs prawniczego języka ukraińskiego prowadzony przez doświadczonego lektora. Kurs trwa 40 godzin. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem i prawem ukraińskim, jak również dla osób władających już tym językiem w większym lub mniejszym stopniu. Zajęcia z prawnicego języka ukraińskieo są nie odpłatne!

Zajęcia dzięki autorskiemu programowi pozwalają w pół roku poznać język ukraiński, w szczególności terminologię prawniczą, w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację i zrozumienie wykładów prowadzonych w drugim semestrze.

Zapisy odbywają się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Szkoły: spu.wpia@uj.edu.pl.
W zgłoszeniu prosimy podać:

1) imię i nazwisko

2) status: student, doktorant, absolwent;

3) poziom znajomości j. ukraińskiego (najmilej widziany - brak znajomości :) );

4) ukończone inne szkoły praw obcych.

Nie przewidujemy wymogów wstępnych, oprócz chęci do nauki.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od godziny 17: 00 do 20: 15, 13 X odbędą się pierwsze zajęcia, sala 55 ul. Bracka 12.

Kolejne zajęcia odbywać się będą w następujących terminach:

13.10, 20.10, 10.11, 17.11, 24.11, 8.12, 15.12, 12.1,

19.1, 26.1

Zaliczenie prawniczego języka ukraińskiego uprawnia do uczestnictwa w zajęciach z przedmiotu „Wstęp do prawa ukraińskiego”, który będzie prowadzony przez wykładowców z dwóch czołowych ukraińskich uczelni. Od tego roku zaliczenie języka ukraińskiego będzie również uprawniało osoby zainteresowane do udziału w dodtakowych projektach organizowanych w ramach Szkoły (m.in. wyjazd na konferencje do Lwowa itd.)

Udział w naszym programie daje możliwość poznania prawa państwa rozwijającego się, bliskiego sąsiada Polski, który ma ogromny potencjał, a co za tym idzie – daje szanse wyróżnienia się na rynku pracy znajomością języka i prawa ukraińskiego. Podkreślić należy, że Szkoła Prawa Ukraińskiego jest również miejscem, w którym staramy się pokazać Państwu Ukrainę ”od środka” m.in. poprzez organizowany w każdej edycji Szkoły wyjazd na konferencje we Lwowie oraz w Kijowie.

Zaufało Szkole już ponad 440 osób, które ukończyły prawniczy język ukraiński, zaufajcie i Państwo!

Ласкаво просимо! :)

Pozostaję z wyrazami szacunku,

mgr Aleksander Wróbel, LL.M.

Koordynator Szkoły Prawa Ukraińskiego

tekst_ogloszenia.doc (rozmiar: 16.5 KB) pobierz